PlayWay geniusze rynku gier czy sprytni manipulatorzy? Przyglądamy się nietypowym praktykom polskiej firmy

Dla porównania CD Projekt zarobił wtedy tylko 55 mln zł. O platformę Need for a Game Idea, na której każdy z nas może zgłosić pomysł na swoją grę. Po zalogowaniu się przez Steam i przejście przez procedurę zgłoszenia otrzymamy 1 PlayWay Token (PWAY) o wartości około Ethereum: USD/ETH (ETH) Platformy górnicze pomagają w walce z Coronavirus 27 zł. Jeżeli nasz pomysł się spodoba i trafi do produkcji, nie tylko otrzymamy 100 PWAY (a więc ponad 2 tys. 700 zł), ale również 5 proc. Udziałów z przyszłych zysków tej gry – także w formie tokenów. Jaki jest największy zarzut graczy i mediów wobec PlayWay?

Sondowanie opcji odnośnie dywidendy

  1. Sam Kostowski wielokrotnie podkreślał, że ten system się sprawdza, a gry z “wysokimi wishlistami” okazywały się później sukcesami.
  2. – Nasz koncept wyklucza kolejne emisje tokenów, ich liczba, niezależnie od rozwoju projektu Need for Game Idea, pozostanie niezmienna – informuje Marek Parzyński, prezes spółki Pway z Grupy PlayWay.
  3. W ubiegłym tygodniu odbyła się premiera Cooking Simulator VR, a jak podkreślił Krzysztof Kostowski była to pierwsza udana premiera z tego segmentu gier.
  4. Dziś ludzie chcą „liznąć” tego świata, który jest dla nich nieosiągalny, zbyt ryzykowny.
  5. Mamy też w zamiarze inne plany rozwojowe, których szczegóły przedstawię w późniejszym czasie.
  6. — powiedział Majecki w rozmowie opublikowanej na klubowej stronie.

Być może broniliśmy się lepiej niż wcześniej, ale patrząc na jego występy, widać, że był świetny. Nie musimy myśleć o innych bramkarzach – mówił trener Monaco Adi Huetter w rozmowie z dziennikiem “L’Equipe”. Majecki trafił do Monaco w 2020 roku, ale nie potrafił przebić się do składu. Po dwóch latach został wypożyczony do belgijskiego Cercle Brugge. Tam rozegrał sezon i wrócił do klubu z księstwa, a pod koniec lutego wskoczył do pierwszej jedenastki.

PlayWay: wpływy 34 proc. w górę, 30,4 mln zł zysku netto

Wynik EBITDA, czyli 28,8 mln zł, okazał się o 3,6 proc. PlayWay stworzył więc cały system zgłaszania i nagradzania pomysłodawców na nowe tytuły. System, co bardzo ważne, oparty na kryptowalutach, co także było kolejnym nagłówkiem, jakim można pochwalić się przed inwestorami.

KGHM przygotowuje nową strategię. Spółka chce poprawić efektywność i utrzymać politykę…

Przedstawiciele grupy PlayWay wskazują, że rozwój platformy będzie w dłuższym okresie finansowany z udziału w zyskach gier stworzonych w oparciu o koncepty pozyskane za pośrednictwem Need for Game Idea. Platforma ma pobierać od deweloperów z grupy PlayWay 6 proc. Zysków ze sprzedaży gier, by następnie przekazać, w tokenach PWAY, które platforma będzie skupować z rynku według ściśle określonych zasad, równowartość 5 proc. Pomysł ten idealnie obrazuje ambicje PlayWay, do robienia gier, jakich oczekują sami gracze.

Dołącz do dyskusji: PlayWay szuka nowych pomysłów na gry. Będzie za nie płacić tokenami PWAY, 5 proc. udziału w zyskach

Nie chodzi tu wcale o masowe robienie gier na jedną modłę. Ten argument też z jednej strony wytrącają z ręki sami gracze, którzy przecież głosują portfelem i wybierają często produkcje z jednego “koszyka” tematycznego. W końcu przecież wolimy te piosenki, które już znamy – parafrazując klasyka. A sukces jednej czy dwóch gier ma tu krytyczną wartość. Około połowy zysku operacyjnego całej spółki stanowiły przychody jednej gry – House Flipper, która powstała w 2018 r.

Współpracujący z PlayWay producenci gier

Grupa PlayWay liczy ponad 50 spółek produkujących gry kmputerowe. PlayWay współpracuje z doświadczonymi, dużymi studiami deweloperskimi oraz znanymi w branży twórcami, ale też od lat inkubuje młode, początkujące zespoły. Spółka może się pochwalić globalnymi sukcesami sprzedażowymi w postaci m.in serii Car Mechanic Simulator, House Flipper, Thief Simulator, Uboat i wiele innych.

Jej przychody poszły w górę o 102 proc. Przez możliwość interakcji z deweloperami oraz zakup unikalnych produktów związanych z grami spod znaku PlayWay. – Nasz koncept wyklucza kolejne emisje tokenów, ich liczba, niezależnie od rozwoju projektu Need for Game Idea, pozostanie niezmienna – informuje Marek Parzyński, prezes spółki Pway z Grupy PlayWay. Zakładamy, iż w perspektywie kilku miesięcy od startu platformy PWAY będzie notowany na co najmniej jednej z giełd kryptowalutowych, co umożliwi wygodną sprzedaż i zakup tokenu.

Posiadacze PWAY będą również mogli mieć wpływ na rozwój platformy, decydując o wdrożeniu poszczególnych rozwiązań. Przychody i zysk w minionym półroczu i drugim kwartale br. To zdecydowanie najwyższe wyniki finansowe w historii firmy. Przy 130,93 mln zł przychodów zanotowała 97,27 mln zł zysku netto, a w drugim kwartale ub.r. Miała 32,88 mln zł wpływów i 19,52 mln zł zysku netto.

W I kwartale 2021 roku najważniejszą premierą w grupie był Mr. Prepper. Zwrot kosztów produkcji nastąpił w 12h od udostępnienia tytułu. Jednak to druga połowa może zapowiadać się ciekawiej. Już w przyszłym miesiącu MadMind Studio (spółka, która przygotowuje się do debiutu na GPW) zaprezentuje grę Succubus, która pomimo kontrowersji znajduje się wysoko na wisliście platformy Steam. Tytuł ma być kontynuacją innego tytułu wydanego w 2017 roku, a mianowicie Agony. W najnowszym wideo z aktualnościami grupy PlayWay, Krzysztof Kostowski wspomniał o planowanej dacie premiery CMS21.

Dywidenda możliwa począwszy od zysku za 2017 r. 3,6 mln zł “pozostałych kosztów”, jednak nie wyjaśniono czego dotyczy ta pozycja. Wydatki operacyjne grupy PlayWay poszły w górę o 54 proc. Jak wybrać pośrednika nieruchomości Nakłady na usługi obce zwiększyły się z 7,75 do 10,17 mln zł, a na wynagrodzenia – z 3,37 do 4,36 mln zł. Przychody wzrosły wobec analogicznego okresu ubiegłego roku o 33,7 proc.

Niektórzy wprost nazywali pójście w blockchain “wciskaniem popeliny” przez PlayWay. Choć ostatnie premiery były zadowalające, to nie spełniły oczekiwań inwestorów. W ciągu ostatnich 12 miesięcy notowania PlayWaya zanurkowały o niespełna 20 proc. Poznamy 26 kwietnia, wtedy też zapewne FXOptimax Forex Broker-przegląd i informacje FXOptimax wszystko się wyjaśni odnośnie dywidendy, która zostanie wypłacona w 2024 roku. PlayWay angażuje się również w rynek gier VR. W ubiegłym tygodniu odbyła się premiera Cooking Simulator VR, a jak podkreślił Krzysztof Kostowski była to pierwsza udana premiera z tego segmentu gier.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *